top of page

Jestem absolwentką Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Z teatrem Gardzienice współpracowałam jako performerka w latach 2003-2006 (spektakle: Elektra, Metamorfozy w reż. W. Staniewski). Oprócz tego współpracowałam z neTTheatre (spektakl "ODPOCZYWANIE" w reż. P. Passini),  Instytutem Teatralnym (spektakl "Teatralny plac zabaw Jana Dormana" w reż. J. Sobczyk).

 

W 2010 roku powołałam do życia nieformalną grupę performerską FURU Kolektyw, w której działałam jako reżyserka, performerka, kompozytorka i animatorka. Jako FURU Kolektyw zrealizowałam projekty:

 

„SZUM” - nagrodzony I nagroda na XV Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku, nagroda na XL Tyskich Spotkaniach Teatralnych w Tychach.

 

„LIPSTICK” premiera w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, w ramach rezydencji artystycznej Obserwatorium Entree;

 

„LALA” premiera w Teatrze Ósmego Dnia w ramach rezydencji OFF: premiery, prezentacje;

 

„KSIĘŻYC KSIĘŻYC UMIERANIE” - spektakl oparty o improwizację ruchową i muzyczną;

 

„MAMUNA, CZYLI BABA-DZIWO” - spektakl słuchowisko muzyczne.

"E.H.O." - spektakl dyplomowy na wydziale Choreografii i technik tańca Akademii Muzycznej w Łodzi

 

"OPEN IMPRO" - cykl wydarzeń improwizowanych, w którym na jednej scenie spotykają się artyści i naukowcu różnych dziedzin.

W 2021 roku powołałam nieformalną grupę performerską WIEDUNKI, z którą zrealizowałam czytanie performatywne pt. "Wyjdę z lasu, wyprostuję grzbiet i stanie się on moim mieczem" w Teatrze Starym w Krakowie podczas Festiwalu Boska Komedia.

bottom of page